Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł

Suma 0,00 zł

Opinie o Netkominki na Opineo.pl
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl
i-Raty zakupy na raty przez internet

NETKOMINKI Milena Tarka
Piastowska 9/34, 26-600 Radom

Masz pytania ?
+48 530 38 88 04 biuro@netkominki.pl 7627607 NetKominki.pl

Ekologiczny wentylator kominkowy EkowentCena: 399,00 zł

szt.

Negocjuj cenę

Wysyłka gratis za zakupy powyżej 200 zł. Możliwość negocjowania ceny.

Opis produktu

Ekologiczny wentylator kominkowy przeznaczony jest do wymuszenia obiegu ciepłego powietrza płynącego od pieca wolnostojącego, przy temperaturze pracy pomiędzy 205°C a 345°C.

EKOWENT nie wymaga baterii ani innego źródła zasilania elektrycznego. Działanie wentylatora poprawia cyrkulację ogrzanego powietrza i zmniejsza zużycie paliwa w piecu.

 

OBSŁUGA:

Wentylator zaczyna swoją pracę sam i zwiększa prędkość obrotów wraz ze wzrostem temperatury. Jeżeli temperatura w piecu zmniejsza się, obroty wiatraka spadają, aż do całkowitego ich zatrzymania się w momencie wygaszenia i ostygnięcia pieca. Dla uzyskania optymalnej wydajności urządzenia należy umieścić je na górnej płycie pieca wolnostojącego, przy jej tylnej krawędzi (jak pokazano na powyższym zdjęciu). Inne umieszczenie wentylatora przed piecem lub na przedniej krawędzi płyty górnej nie gwarantuje właściwego działania urządzenia.

 

WYGLĄD:

Skrzydła wiatraka są anodowane na kolor niklowany. Ich kształt został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najlepszy przepływ powietrza.

 

WŁAŚCIWE ZASTOSOWANIE:

Wentylator przeznaczony jest do zastosowania na piecach wolnostojących o temperaturze pracy 205°C ~ 345°C (400°F ~ 650°F). Temperatura powyżej wskazanej może uszkodzić wentylator. Wrażliwy na ciepło mechanizm delikatnie obróci skrzydła wentylatora wraz ze wzrostem temperatury pieca. Zalecane jest użycie termometru badającego temperaturę pieca. UWAGA: Przegrzanie wentylatora spowoduje spadek jego wydajności, a w rezultacie może doprowadzić do jego uszkodzenia i utraty gwarancji. Jeżeli temperatura pieca przekroczy 345°C (650°F) należy bezzwłocznie usunąć z niego wentylator.

W czasie pracy wentylatora jego podstawa nagrzewa się, dlatego urządzenie należy przenosić za pomocą ruchomej rączki. Nie wolno ustawiać gorącego wentylatora na niezabezpieczonych powierzchniach, które mogą zostać uszkodzone pod wpływem działania gorącej temperatury. 

UWAGA: Gwarancja: 12 miesięcy.

 

 

 

 

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.