Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł

Suma 0,00 zł

Opinie o Netkominki na Opineo.pl
i-Raty zakupy na raty przez internet

NETKOMINKI Milena Tarka
Piastowska 9/34, 26-600 Radom

Masz pytania ?
+48 530 38 88 04 biuro@netkominki.pl 7627607 NetKominki.pl

OLIWIA 22 kW DECO Z WĘŻOWNICĄCena: 4 600,00 zł

szt.

Negocjuj cenę

Wysyłka gratis za zakupy powyżej 200 zł. Możliwość negocjowania ceny.

Opis produktu

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym Oliwia 22kw deco z wężownicą  jest przeznaczony do palenia ciągłego, pozwala na ogrzanie powierzchni 170 - 190m2.

 

Należy do grupy kominków z płaszczem wodnym. Korpus wykonany jest ze stali kotłowej o grubości 4mm, przeznaczonej do pracy w wysokich temperaturach. Natomiast do wykonania frontu i podstawy zastosowano żeliwo szare klasy 200. 

 

Wymiary kominka to wysokość: 520mm, szerokość: 738mm, głębokość: 505mm. Waga: 210kg.

 

Sprawność kominka z płaszczem wodnym Oliwia 22kw deco z wężownicą wynosi 66%, a emisja CO jest na poziomie 0,36%.

 

Wkład w standardzie wyposażony jest w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną typu glass malowaną metodą sitodruku, która nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd, optycznie powiększa front wkładu.

 

Dodatkowo wkład z płaszczem wodnym Oliwia 22kw deco z wężownicą wyposażony jest w szybę hartowaną, grubości 4mm, system kurtyny powietrznej, który powoduje mniejsze zabrudzenie szyby oraz system zimnej klamki uniemożliwiający oparzenie się.

 

System kurtyny powietrznej - górna krawędź szyby kominka nie jest uszczelniona. Dzięki temu do wnętrza wkładu dostaje się powietrze, które następnie "odbija się" od elementu blaszanego zamontowanego w jego górnej krawędzi i schładza szybę- powoduje to mniejsze zabrudzanie się jej.

 

System zimnej klamki - pozwala na swobodne zdejmowanie klamki podczas palenia w kominkuTakie rozwiązanie eliminuje możliwość oparzenia się klamką ,np. podszas dokładania drzewa do kominka.

 

Kominek z płaszczem wodnym Oliwia 22kw deco z wężownicą w standardzie posiada również:

-szyber- pozwalający na regulację ciągu kominowego; wpływa to na szybkość spalania, czyli ekonomikę pracy wkładu;

-wężownicę- miedziana rurka wbudowana w kominek, zabezpieczająca układ przed przegrzaniem;

-ruszt;

-popielnik- pozwalający na regulację dopływu powietrza;

-płotek podtrzymujący drzewo.

 

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym Oliwia 22kw deco z wężownicą posiada znak CE. Oznaczenie to jest potwierdzeniem, że produkt spełnia surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników.

 

 

Jak właściwie palić w kominku?

Drewno to jedno z najlepszych paliw wykorzystywanych do uzyskania ciepła. Jest odnawialnym źródłem energii, co gwarantuje nam jego ciągłą dostępność, a także niezależność od poszczególnych producentów energii ciepnej.

 

Paliwo to dostępne jest nawet lokalnie. Zapewnia posiadanie indywidualnego i konkurencyjnego sposobu ogrzewania, również pod względem cenowym.

 

Drewno używane jako opał do kominków powstaje najczęściej z masy drzewnej. Jego moc uzależniona jest w głównej mierze od zawartej w nim wody.

 

Świeżo ścięte drzewo lub niewłaściwie przechowywane charakteryzuje się dużą zawartością wilgoci. Wilgoć podnosi wagę drewna i jednocześnie redukuje jego moc grzewczą. Dlatego najbardziej zalecanym i wydajnym jest drewno o wilgoci poniżej 20%.

 

Podczas palenia należy:

 

- używać tylko naturalnego drewna;

- nie używać grubych kawałków drewna;

- nie używać drewna mokrego lub wilgotnego.

 

W OPCJI KOMINKA DOLOT POWIETRZA Z ZEWNĄTRZ
Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.